MENÜ

Wrestling
Ne probáld ki!

WWE RAW egy sportszórakoztató televízió program, amit jelenleg a WWE a USA Networkon, az USA-ban vetít. A show nevét arra is használják, hogy megkülönböztessék a RAW divíziót, ahol a WWE alkalmazottak azon a programon dolgoznak; a másik program és divízió jelenleg a SmackDown. Ez az egyetlen TV közvetítés a RAW divízió számára. A show eredetileg az USA-ban a USA Networkon debütált, 1993. január 11-jén. Ott is maradt 2000-ig, amikor a RAW átköltözött a TNN-re. 2005-ben a show visszaköltözött a USA Network-re. Az eredeti 1993-as indulása óta, a RAW-t minden hétfőn vetítették (leszámítva a speciális adásokat). A RAW a vállalat fő programja, a történelme, magas értékelései, és heti élő formációja miatt. Ez a leghosszabb ideje futó heti TV show a történelemben. Az első epizód óta, a WWE RAW 197 különböző arénából, 165 városban és 9 különböző országban közvetített élő adásokat. Beleértve az USA-t, Kanadát, az Egyesült Királyságot, Afganisztánt és Irakot, Németországot, Japánt és Olaszországot. A show először jelentkezett Mexikóból 2011 októberében.

Mecstípusok:

Normál meccs: Két pankrátor harcol a ringben, nem használható semmilyen "eszköz" (szék, asztal, kamera)az ilyenek használatáért kizárás jár. A pankátorokat akkor is diszkvalifikálják ha egy másik pankrátor besegít nekik. Pin fall-al lehet nyerni.


Tag Team Meccs: két csapat harcol egymással, minden csapatban két pankrátor szerepel. Egyszerre csak egy-egy pankrátor harcolhat, ezalatt a másik kettő a ring két-két ellentétes sarkában vár. Váltani (taggelni) úgy lehet, hogy a kétazonos csapatbeli játékos megérinti egymást. Váltás után tíz másodpercig még lehet bent két pankrátor egy ellen, de ha tovább marad a csapatot kizárják. A normál meccshez hasonlóan itt sem lehet eszközöket használni.


Handicap meccs: A feltételek azonosak a Tag Team meccs-el, csak itt kettő, vagy több pankrátor harcol egy ellen. Az ellenfelet pin fall-al lehet legyőzni


No Disqualification Meccs: Hasonló a normál meccshez, viszont itt bárki bármit használhat, semmiért nem jár kizárás, az ellenfelet pin fall-al lehet legyőzni.


Inferno Meccs: Ebben a meccstípusban a ring széle megvan gyújtva és a ringben egyre melegebb van.  Aki meggyullad veszít.


Hardcore Meccs: Nemsokkal tér el a sima meccstől, de itt lehez használni eszközöket. Ezeken a meccseken a pankrátorok álltalában véresek lesznek. Pin fall-al lehet nyerni.


First Blood Meccs: Olyasmi, mind a Hardcore meccs, csak itt az veszít, aki előbb elkezd vérezni.


Hell in Cell: Kettő vagy több pankrátor harcol egy ketreccel körbezárt ringben. Itt is használhatóak külső eszközök. Pin fall a cél.


Ladder Meccs: A ring fölé fel van akasztva vagy a bajnoki öv, vagy egy aktatáska (pénzzel). Ezeket csak a létrákkal lehet elérni. Általában több pankrátor küzd a címért, ezért igen látványos meccstípus. Az nyer aki leveszi a ring fölé akasztott tárgyat.


Table Meccs: Ebben a fajta meccsben a pankrátoroknak asztalokat kell használni. Az veszít aki úgy esik rá az asztalra, hogy az széttörik, ez úgy is megtörténhet, hogy a pankrátort az asztalra teszik és ráugranak, Ebben az esetben az alul fekvő panrátor esik ki.


TLC Meccs: Tables, Ladders, Chairs (asztalok, létrák, székek). Ezekkel az eszközökkel küzdenek a pankrátorok. Pin fall-al lehet nyerni.


No Submission: Minden pankrátornak vagy egy fogása amit gyakrak használ. A pankrátorok addig kínozzák egymást amíg a másik fel nem adja a meccset.


Ultimate Submission: Ez annyiban különbözik az előzőtől, hogy időre megy. Ha eggyik panlrátor sem adja fel, akkor a meccs döntetlen.


Steel Cage: Hasonlít a Hell in Cell-hez, csak itt a ketrec teteje nem zárt. Ebből a ketrecből ki lehet mászni. Az nyer aki legelőször megérinti a ketrecen kívüli talajt.


Extreme Rules Meccs: Olyasmi, mint a hardcore meccs csak annál is durvább. Itt a kalapácstól a gitáron keresztül a létráig mindent lehez használni az ellenfél legyőzése érdekében. Pin fall-al lehet nyerni.


Last Man Standing: Két pankrátor harcol. Használhatóak külső eszközök, nincs feladás, se pin fall. Az veszít aki a földön marad és a bíró tized tud rászámolni.


Tornado Tag: Annyiban különbözik a sima Team Tag Meccstől, hogy minden pankrátor a ringben van és nem kell taggelni.


Tripple Threat: Három pankrátor harcol egymás ellen a ringben, az nyer aki először pin fall-t alkalmaz bármyely másik pankrátoron.


Fatal 4 Way: Ezeken a meccseken négy pankrátor küzd egymnás ellen.


6 Men: Hat pankrátor harcol a végsőkig. Pin fall-al lehet legyőzni az ellenfeleket.


"I Qiut!" Meccs: Két pankrátor harcol, bármilyen eszköz használható, az veszít, aki kimondja, hogy "I Quit" (Feladom).


Elimination Meccs: Egy ketrecben játszódik a meccs. A ring négy sarkában van egy-egy  cella. A meccset két pankrátor kezdi el a ringben, akikhez aztán általában véletlenszerűen, bizonyos időközönként csatlakozik egy pankrátor a cellákból. A harcból úgy lehet kiesni, hogy lekopogtatnak. Az nyer aki a végén egyedül marad.


Battle Royal: Sok pankrátor küzd egyszerre a ringben és egymást próbálják "kidobni a ringből. Aki utoljára bentmarad az nyer. (pl. Royal Rumble)


Strap Meccs: "Öv" vagy "szíj" meccs. Két pankrátor van a ringben egy övvel összekötözve, és aki egymás után megérintit a ring mind a négy sarkát, anélkül, hogy a másik egyetlen egy sarkot megérintene, az nyer. (Nyilván először a két pankrátor egymást kezdi el verni, és csak azután, hogy kicsinálták egymást próbálják megérinteni a sarkokat.)

Hírek

  • Fejcsere a RAW és a SmackDown élén
    2012-03-02 10:28:09

    A WWE Igazgatótanácsa a RAW és a SmackDown általános igazgatói posztjáért vitázó John Laurinaitis és Theodore Long ügyében hozott ma döntést.
    John Laurinaitis a közelmúltban (állítása szerint David Otunga ötletétől vezérelve) arra aspirált, hogy mindkét heti showműsor, a RAW és a SmackDown vezetését is egy kézbe, nevezetesen a saját kezébe vegye. Ehhez maga mellé állította a SmackDown adások három szupersztárját, Mark Henryt, Alberto Del Riot és Christiant is.
    Természetesen Teddy Long sem maradt adós a válasszal, - mellé ráadásul olyan név állt, mint a jelenlegi WWE Bajnok CM Punk - így a két general manager között elkezdődött a vita.
    A már-már ütésváltásig fajult SmackDown vs RAW küzdelmet látva a WWE Igazgatótanácsa úgy döntött, hogy 2012. február 28-án közleményt adnak ki a GM-ek további sorsáról.
    Megszületett a döntés, lássuk.
    A hivatalos állásfoglalás értelmében a jövőben mindkét heti adás extrém átalakításon fog átesni. Annak érdekében, hogy el lehessen dönteni, melyik általános igazgató fogja majd a heti adásokat irányítani, a következő héten váltanak a showműsorok felügyeletében.
    Teddy Long a hétfői RAW Szupershow, míg John Laurinaitis a pénteki SmackDown irányítását veszi át.
    Az Igazgatótanács fej, azaz helycserés döntéséből a nézők profitálhatják a legtöbbet, hisz szinte bizonyos, hogy a két GM a jövő héten egymást próbálja felülmúlni a szórakoztatásban.
    Theodore Long a Twitteren már üzent Laurinaitisnak: "Itt az ideje #LittleJohnny megmutatni, hogy kell futtatni a RAW-t. Csak próbáld ne megsemmisíteni a gyermekemet a jövő pénteken."
    Laurinaitis nem sokkal a bejelentés után ezt írta: "Adjátok a Mr. Friday Night nevet a kedvenc nickjeim listájához."
    A két GM tehát készül, és természetesen készülünk mi is, hogy mielőbb hozhassuk a heti adások összefoglalóit.

Szavazás

Ki nyer az Elemination Chamberen
Kane
John Cena
Asztali nézet